Molenda Nieruchomosci

Kolejna szansa na dofinansowanie wkładu własnego!

Program Mieszanie dla Młodych wielu ludziom dał możliwość nabycia swojego pierwszego mieszkania. Zyskał on ogromną popularność, a środki przeznaczone na rok 2016 zostały wykorzystane już w pierwszym kwartale bieżącego roku. Co więcej do połowy 2016 wykorzystano także 50% środków przeznaczonych na 2017 r., a 5 lipca 2016 r. BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków nabywców z terminem wypłaty środków planowanym na 2017 r.

Wznowienie przyjmowania wniosków dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty w przyszłym roku, nastąpi od 1 stycznia 2017 r. Może być to ostatnia szansa na otrzymanie wsparcia z tego programu na zakup nieruchomości na rynku wtórnym.

Cały czas można składać wnioski na dofinansowanie, którego wypłata nastąpi w roku 2018. W praktyce oznacza to, że o środki mogą się starać nabywcy zainteresowani zakupem mieszkania/domu, których zakończenie budowy nastąpi w 2018 r. Przyjmowanie tych wniosków w 2017 roku zostanie zawieszone jeżeli łączna kwota z nich wynikająca osiągnie równowartość 50 % kwoty limitu środków, czyli 381 mln zł.

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad zakupem nieruchomości w 2017 , to warto już szukać odpowiedniego
lokum, aby na samym początku roku złożyć wniosek i znaleźć się na początku „kolejki”.

Więcej informacji odnośnie programu znajdą Państwo na stronie internetowej: www.mieszkaniedlamlodych.com